Łokieć tenisisty, nazywany również epikondylopatią boczną, to schorzenie będące zapaleniem ścięgna nad kłykcia bocznego kości ramiennej, występujące u osób wykonujących powtarzające się ruchy, takie jak tenis, które obciążają łokieć.
Objawy łokcia tenisisty mogą obejmować ból i uczucie sztywności w okolicach łokcia, trudności w wykonywaniu ruchów zgięcia lub prostowania łokcia, a także promieniujący ból do nadgarstka.
W leczeniu łokcia tenisisty wykorzystuje się różne metody, takie jak fizjoterapia, taping, masaż, terapia ultradźwiękami, terapia fale uderzeniowe, a także w niektórych przypadkach interwencje medyczne.
Jeśli odczuwasz ból i dyskomfort w okolicach łokcia, szczególnie po wykonywaniu określonych czynności, warto skonsultować się z fizjoterapeutą, który pomoże zdiagnozować problem i zaplanować odpowiednie leczenie.
Tak, zapalenie kaletki, czyli bursyt, może wystąpić w okolicach stawu łokciowego i być jedną z przyczyn bólu i ograniczeń ruchu w tej części ciała.
Do diagnozy łokcia tenisisty często wykorzystuje się badanie USG, rezonans magnetyczny (MRI), a także badania EMG w celu oceny aktywności mięśniowej.
Tak, do innych schorzeń stawu łokciowego zalicza się m.in. łokieć golfisty, zwyrodnienia stawu, stłuczenia, a także urazy pourazowe lub przeciążeniowe.
CENTRUM
REHABILITACYJNO-MEDYCZNE
ul. Sienkiewicza 1, Błonie
+48 662 880 673