NASI SPECJALIŚCI

mgr Małgorzata Mikołajewska

PEDAGOG, TERAPEUTA, OLIGOFRENOPEDAGOG

Pedagog, terapeuta dzieci z autyzmem, Terapeuta SI, trener TUS. Na co dzień pracująca z dziećmi i młodzieżą.

 

„W pracy zależy mi, aby relacja z dzieckiem była pełna empatii, szacunku oraz zrozumienia. Staram się stworzyć przyjazne miejsce, w którym dziecko będzie mogło zrozumieć swoje reakcje na bodźce oraz zdobyć nowe umiejętności.”

mgr Justyna Ignatowicz 

PEDAGOG, PEDAGOG SPECJALNY

Pedagog, Pedagog specjalny, Absolwentka SWPS Stosowana Analiza Zachowani, trener TUS.

Z zamiłowania oraz zawodu nauczyciel wczesnoszkolny- wychowawca w klasie I-III. 

 

„W swojej pracy stawiam na indywidualne podejście do dziecka oraz terapię poprzez zabawę. Jestem przekonana, że każde dziecko jest inne i radzi sobie z trudnościami w różny sposób, a rolą dorosłych je jest wspierać”

Marta Moszczyńska 

PSYCHOLOLOG DZIECIĘCY

Skończyła psychologię wspierania rozwoju i kształcenia na APS. Jest pedagogiem specjalnym, bajkoterapeutą, trenerem TUS.

 

W swojej pracy stosuje psychologię pozytywną, porozumienie bez przemocy (NVC), rodzicielstwo bliskości oraz promuje pozytywną dyscypliną również nurt Montessori.

PSYCHOLOG DZIECIĘCY

Zajmuje się pomocą zarówno dzieciom i ich rodzicom w rozwiązywaniu sytuacji dla nich emocjonalnie trudnych, w przypadku wystąpienia u dziecka zaburzeń rozwojowych, emocjonalnych czy zaburzeń zachowania.

 

Psycholog dziecięcy udziela porad i konsultacji wychowawczych:

  • terapia psychologiczna: lęki, depresja, nadruchliwość, agresja, problemy wychowawcze, zaburzenia odżywiania, niepowodzenia szkolne, frustracja, problemy z koncentracją i uwagą, problemy z relacjami w szkole i domu, uzależnienia, bunt 2-3 latka, bunt nastoletni, ataki histerii, poszukiwanie swojej tożsamości.
  • poradnictwo wychowawcze: co zrobić, gdy dziecko mnie się nie słucha, nie chce ze mną rozmawiać, ignoruje mnie, krzyczy na mnie, kłamie?
  • wsparcie w trudnej sytuacji np. w czasie rozwodu, żałoba, śmierć jednego z rodziców, nowy partner w rodzinie, nowy członek w rodzinie – siostra/brat itp.
  • edukacja celem najbardziej optymalnego rozwoju dziecka, jak wspomagać dziecko, aby mogło wykorzystać swój potencjał.

 

Specjalista 4OneMedica z zakresu psychologii dziecięcej w swojej pracy stosuje psychologię pozytywną, porozumienie bez przemocy (NVC), rodzicielstwo bliskości oraz pozytywną dyscypliną jak również nurt Montessori.

 

Kiedy udać się z dzieckiem do psychologa?

Konsultację powinno się umówić, gdy cokolwiek martwi rodzica w rozwoju emocjonalno-społecznym czy intelektualnym dziecka.

Kiedy zauważymy u dziecka lęki, nadruchliwość, agresję, problemy wychowawcze, zaburzenia odżywiania, niepowodzenia szkolne, frustrację, problemy z koncentracją i uwagą, problemy z relacjami w szkole i domu, uzależnienia, bunt 2-3 latka, bunt nastoletni, ataki histerii, poszukiwanie swojej tożsamości.

 

Warto też zapewnić dziecku wsparcie w trudnej sytuacji np. w czasie rozwodu, żałoby, czy nowego partnera w rodzinie.

 

 

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH 

Trening Umiejętności Społecznych TUS jest grupową formą pracy z osobami, które dopiero uczą się lub mają trudności ze zrozumieniem, jak zachowywać się w różnych codziennych sytuacjach społecznych.

 

Każde zajęcia dostosowane są do potrzeb i możliwości danej grupy, gdyż z założenia mają one dotyczyć trudności doświadczanych przez uczestników.

PSYCHOLOGIA

CENTRUM

REHABILITACYJNO-MEDYCZNE

Regulamin organizacyjny

Polityka prywatności

ul. Sienkiewicza 1, Błonie

+48 662 880 673

Strona www stworzona przez Conterfecto