Licencjonowany dietetyk, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Dietetyka.
Specjalizuje się głównie w dietetyce chorób cywilizacyjnych i chorób układu pokarmowego.
Wiedzę sukcesywnie poszerza uczestnicząc w konferencjach, certyfikowanych kursach i webinariach. W swojej pracy stawia na edukację żywieniową i kreowanie zdrowych nawyków żywieniowych.
Dietetyk to osoba posiadająca szeroki zakres wiedzy na temat żywienia człowieka.
Planuje, uświadamia oraz wspiera pacjenta w procesie nauki wprowadzania do diety właściwych nawyków oraz zmian dawnych przyzwyczajeń. Opracowuje zalecenia żywieniowe dla osób zdrowych i tych z różnymi chorobami – także z nadwagą i otyłością. Pomaga ustalić plan suplementacyjny, który w dzisiejszych czasach jest niezbędnym elementem zbilansowanej diety.
Warto umówić się na wizytę do dietetyka kiedy:
chcemy zdrowo schudnąć lub przybrać na masie ciała,
pragniemy odżywić organizm i poprawić nasze samopoczucie – zadbać o stan skóry, włosów i paznokci,
chcemy nauczyć się wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe oraz poszerzyć swoją świadomość w tym zakresie,
cierpimy na przewlekłe zaparcia i/lub biegunki,
rozpoznano u nas insulinooporność, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze itp.,
staramy się o zajście w ciążę, a zdiagnozowano u nas np. zespół policystycznych jajników (dieta przy PCOS),
rozpoczynamy regularną aktywność fizyczną,
chcemy mądrze przygotować się do zawodów sportowych,
stwierdzono u nas niedobory pokarmowe,
zdiagnozowano określone nietolerancje/alergie pokarmowe, choroby wymagające wykluczenia całych grup produktów spożywczych np. celiakię,
rozpoczynamy proces leczenia onkologicznego,
przygotowujemy się do operacji np. z powodu choroby nowotworowej lub gdy planowana jest operacja na przewodzie pokarmowym np. resekcja żołądka), chirurgicznego leczenia otyłości (tzw. chirurgia bariatryczna) itp.,
w przypadku zaburzeń odżywiania ( anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się itp.)
Jak wygląda pierwsza wizyta?
Pierwsza wizyta w gabinecie dietetycznym rozpoczyna się od pytania o cel, z jakim przyszliśmy. Stąd tak ważne jest określić to, czego oczekujemy po takim spotkaniu i na jakich zmianach najbardziej nam zależy. Większość z nas pragnie się odchudzić i utrzymać właściwą wagę, natomiast bardzo często zdarza się, iż przyczyną konsultacji może być choroba, w wypadku, której niezbędne jest wprowadzenie zmian do swojego jadłospisu, aby dietoterapia skutecznie uzupełniała leczenie farmakologiczne.
Takie spotkanie na pewno będzie zawierać pytania odnośnie odżywiania, aktywności fizycznej i ogólnego stylu życia. Pomocne również może okazać się przygotowanie dotychczasowych badań krwi oraz tzw. “dzienniczka jedzeniowego”, w którym opiszemy, jakie posiłki konsumujemy w ciągu ostatnich 3-7 dni, tak, aby przybliżyć specjaliście nasz model żywienia. Istotne również będzie opisanie swoich preferencji kulinarnych, jakie produkty są przez nas lubiane, a jakich nie będziemy w stanie wprowadzić do nowego jadłospisu.
DIETETYK
CENTRUM
REHABILITACYJNO-MEDYCZNE
ul. Sienkiewicza 1, Błonie
+48 662 880 673